O nás

penzion01
sarisske bryndzove halusky so slaninkou
7
VOD - exteriér

ŠARIŠ RELAX CENTRUM je súčasťou rekreačného komplexu ŠARIŠ PARK vo Veľkom Šariši, len 5 km od krajského mesta Prešov. Investorom a prevádzkovateľom tohto turistického areálu je spoločnosť MART – SK, s.r.o., ktorá sídli na adrese Hurbanistov 1 v Prešove. Spoločnosť sa zaoberá činnosťami v oblasti veľkoobchodu meracej a regulačnej techniky, kompletnou dodávkou vykurovania, vzduchotechniky, klimatizácie, elektrických rozvodov a riadiacich systémov so zameraním na priemyselné budovy. Viac informácií o spoločnosti MART-SK, s.r.o. nájdete na oficiálnej web stránke spoločnosti – www.martsk.sk.

Turistický areál ŠARIŠ PARK bol vybudovaný postupne; hlavná časť otvorená v rokoch 2007 a 2008. Areál je situovaný v centre rázovitého východoslovenského regiónu Šariš a reprezentuje myšlienku prepojenia ľudových tradícií, folklóru rázovitého Šariša s požiadavkami dnešného moderného sveta. Tematicky je zameraný na prezentáciu takmer zabudnutých prvkov ľudovej šarišskej kultúry, vrátane nárečia, ľudovej slovesnosti, zvykov, piesní, oblečenia a receptúr na prípravu tradičných gastronomických špecialít. Ľudové prvky môžete nájsť na salaši, v reštaurácii, vínnej pivnici s vínnym archívom, samostatne stojacej kolibe, v ubytovaní, ale tiež vo wellness centre a na amfiteátri.

Základnou ideou pri projektovaní ŠARIŠ PARKu bolo vytvoriť viacúčelový rekreačný areál, v ktorom každý nájde to, čo hľadá. Pre návštevníkov je k dispozícii ubytovanie*** v tradičných apartmánoch v dreveniciach, v komfortných jednolôžkových a dvojlôžkových izbách, v rodinnej izbe alebo v apartmáne penziónu***. Každá izba a apartmán majú vlastné sociálne zariadenie so sprchou alebo vaňou, TV + SAT, wi-fi internetové pripojenie, parkovacie miesto. Izby aj apartmány sú zariadené v príjemnom rodinnom štýle. Šesť drevenicových apartmánov sa nachádza v troch drevených budovách (dreveniciach). Každý apartmán pozostáva z predsiene, priestrannej kúpelne, obývacej miestnosti s TV a SAT na prízemí a dvoch spální na poschodí. Celková plocha jedného apartmánu je až 90 m2. Apartmán je tak vhodný pre 1 až 6 osôb. Navyše, jeden z drevenicových apartmánov je prispôsobený klientom s obmedzenou schopnosťou pohybu a tri zo šiestich apartmánov majú interiérový krb, čo ešte viac podčiarkuje rodinný ráz a príjemnú atmosféru celého priestoru.

Väčšina našich hostí navštevuje ŠARIŠ PARK kvôli chutnej domácej strave, ktorú podávame vo viacerých strediskách – v reštaurácii (kapacita do 100 miest), na salaši (kapacita do 50 miest), v dvoch salónikoch (kapacita 12 a 26 osôb) a na letnej terase (kapacita cca 90 osôb). Špeciality ŠARIŠ PARKu, najmä počas rodinnej alebo firemnej akcie, môžete vychutnať vo vínnej pivnici (kapacita do 30 miest) alebo v 2-poschodovej samostatne stojacej kolibe (kapacita do 50 osôb). Gastrorómia ŠARIŠ PARKu – to sú tradičné múčne jedlá, domáce mäsové jedlá, zabíjačkové špeciality, kačacie a husacie špeciality. V dennej ponuke jedál nájdete viac ako 25 hotových jedál a v stálej ponuke Vás okrem krajových špecialít potešia aj klasické jedlá medzinárodnej kuchyne. Naši kuchári však v mnohých prípadoch pripravujú jedlá podľa receptov starých mám. V niektorých prípadoch podľa receptúr, ktoré sa už na iných miestach nezachovali.

Nami pripravované jedlá sú jedinečné tým, že kuchári pri ich príprave používajú produkty z vlastnej mäsovýroby a múčnej výroby. Na požiadavku našich klientov ponúkame chutné domáce mäsové výrobky – klobásy, slaninu, údenú šunku – aj na priamy predaj a tieto výrobky si môžete vychutnať i doma.

V priestoroch reštaurácie, veľkého, malého salónika, v kolibe alebo vo vínnej pivnici pre Vás zorganizujeme rodinné akcie pre rôzne príležitosti. Špecializujeme sa na svadby, rodinné oslavy a posedenia, krstiny, oslavy narodenín, mením, prvých svätých prijímaní, birmoviek, promócií atď. Pripravíme Vám špeciálne menu, miestnosť vyzdobíme podľa Vášho priania; v prípade záujmu zabezpečíme aj doplnkový a kultúrny program.

Vzhľadom na konferenčné vybavenie a kancelárske služby, ktoré poskytujeme, je v priestoroch ŠARIŠ PARKu možné zorganizovať obchodné stretnutia a rôzne odborné i zábavné firemné akcie, ako napríklad školenia, semináre, konferencie, prezentácie a pod. V roku 2010 sú pripravené viaceré novinky – kompletne spracované zábavné firemné akcie, firemné a športové dni, teambuildingy i špecifické zábavné akcie – Cesta okolo sveta, Festival chutí, Wellness uzavretá spoločnosť a iné. Kontaktujte nás s konkrétnou požiadavkou, radi Vám ju spracujeme.

Pre našich hostí sú k dispozícii v noci monitorované parkoviská pre osobné automobily (do 100 miest) a 4 autobusy. Deti aj ich rodičia ocenia detské ihrisko, detský kútik, detské vysoké stoličky, detské menu, detský prebaľovací pult, detské postieľky. Pri penzióne je presklenná celoročná terasa s výhľadom na Šarišský hrad. Pre klientov s obmedzenou schopnosťou pohybu máme k dispozícii bezbariérové vstupy, toalety, jeden kompletne vybavený apartmán v drevenici. ŠARIŠ PARK myslel aj na vyznávačov športov a aktívnej rekreácie; od mája do septembra sú k dispozícii kone, poníky, jazda na motorkách a štvorkolkách, prenájom bicyklov, prenájom športových potrieb. K dispozícii je aj tenisový kurt s umelým povrchom a nočným osvetlením na účely minifutbalu alebo nohejbalu a trávnaté volejbalové ihrisko.

Okrem už spomínaného ŠARIŠ RELAX CENTRA sa v areáli ŠARIŠ PARK nachádza aj kozmetika, ekologická auto-umývarka a trávnatá plocha na voľnočasové aktivity, ** tradičný drevený amfiteáter** – aktuálny pri rôznych letných podujatiach a kultúrnych akciách.

Od júna 2010 je aktuálny PARTY STAN, ideálny pre firemné skupiny, rodinné akcie a svadby v štýle garden prarty, s kapacitou až 150 osôb.

Viac informácií o ŠARIŠ PARKu, ŠARIŠ RELAX CENTRE na www.sarispark.sk

Poznámka: Projekt ŠARIŠ PARKu bol zrealizovaný s podporou Európskej únie prostredníctvom Európskeho fondu regionálneho rozvoja z operačného programu „PRIEMYSEL a SLUŽBY".

Stravovanie
salaš
reštaurácia
koliba
vínna pivnica
terasa
party stan
salóniky
sypanec
múčna výroba
mäsová výroba
Ubytovanie
penzión
drevenice
ohrada pre zvieratá a jazdiareň
detské ihrisko
Relax
wellness - saunový svet
bazén s atrakciami
masáže
tenisový kurt
Pre firmy
reštaurácia
koliba
vínna pivnica
party stan
salóniky
školiaca miestnosť
humno
amfiteáter
Pre rodiny
reštaurácia
koliba
vínna pivnica
party stan
salóniky
humno
detské ihrisko
Copyright © 2009-2017 ŠARIŠ PARK | Investor MART – SK, s.r.o. | Webdesign a redakčný systém dodáva MANETI

ŠARIŠ PARK, Železničná 1900, 082 21 Veľký Šariš | recepcia@sarispark.sk | +421 51 747 04 22